Zabawki

Zabawki dla dzieci - każdy wiek ma swoje zabawki!

Zabawki i gry to to, co towarzyszy każdemu szczęśliwemu dziecku na drodze od dzieciństwa do dorosłości. Od małego dzieci oczekują zabawek na każdą okazję np. zabawka na urodziny, zabawka na Dzień Dziecka, prezent na Mikołaja, Gwiazdkę, czy w ramach jakiejś nagrody za dobre zachowanie. To tylko kilka z wielu okazji, na które rodzice kupują zabawki dla dzieci. Zabawki towarzyszą dziecku niemalże od samych narodzin. Już w pierwszych dniach życia dziecko zostaje obdarowywane przez odwiedzającą rodzinę oraz znajomych, którzy przynoszą prezenty w formie zabawki. Z każdą kolejną okazją pokój dziecka wypełnia się coraz większą ilością ciekawych zabawek. Świat Dziecka to sklep z zabawkami, w którym znajdziesz mnóstwo popularnych zabawek dla dzieci w różnym wieku i o różnej tematyce.

Zabawki dla niemowląt i małych dzieci - maskotki, pozytywki, grzechotki i gryzaki

W naszym sklepie oferujemy zabawki dla niemowląt, które będą wspierać prawidłowy rozwój malucha, pozwolą mu uczyć się nowych rzeczy i poznawać świat. Zabawki dla niemowlaków to kategoria, w której produkty muszą spełniać odpowiednie standardy i wymogi bezpieczeństwa, ale przy tym być ciekawe i zachęcające do nabywania nowych umiejętności przez malucha. Do grupy tej możemy zaliczyć nie tylko zabawki edukacyjne dla niemowląt, ale także zabawki typu grzechotki, gryzaki lub misie z białym szumem, potocznie zwane "szumisiami". Zabawki dla maluchów zwykle skupiają swoje funkcje na przyciąganiu uwagi dziecka, poprzez dobór kolorów i kształtów (dla niemowlaków zabawki kontrastowe, czy zabawki sensoryczne), kojące dźwięki (np. misie usypiające) czy masujące dziąsła dziecka (gryzaki). Dla maluchów posiadamy także zabawki do kąpieli, dzięki czemu kąpiel staje się o wiele ciekawsza i przyjemniejsza. Świetną propozycją w tej grupie zabawek będą także różnego rodzaju książki i książeczki dla dzieci. W zależności od wieku dziecka możemy zacząć od miękkich książeczek dla niemowlaków, czy książeczek kontrastowych, na których niemowlaki będą skupiać swoją uwagę. W późniejszych okresach proponujemy książki dla dzieci z kolorowymi obrazkami, które razem będziecie czytać wieczorami.

Gry planszowe, puzzle, klocki — zabawki dla starszaków

Wraz z czasem, gdy Twoje dziecko rośnie, zmieniają się również jego wymagania i zainteresowania. Dziecko w wieku przedszkolnym dokładnie wie, jaką zabawką bawiłoby się najchętniej. Zabawki dla przedszkolaka to poważna sprawa i tutaj często sprawdzają się duże zabawki z prostymi funkcjami, ale jednocześnie odporne na uszkodzenia. Tutaj możemy wyróżnić duże samochody dla dzieci, wywrotki, koparki czy też figurki zwierząt. Dla nieco starszych dzieci świetnie sprawdzą się zabawki interaktywne lub zabawki edukacyjne, które będą nie tylko ciekawe, ale pomogą również rozwijać kreatywne myślenie i logikę dziecka. Zabawki dla dziecka w wieku szkolnym to przede wszystkim zabawki pomagające w ćwiczeniu zdolności manualnych, rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i kreatywności, czy wspierające rozwój intelektualny. Możemy tutaj wyróżnić np. różnego rodzaju klocki lego, klocki mini wafle, puzzle lub układanki, a także zabawki "doświadczenia naukowe". Wśród wielu kategorii zabawek dziecięcych możemy wyróżnić zabawki dla chłopców - różnego rodzaju pojazdy, ciężarówki, koparki czy też figurki zwierząt lub dinozaurów. Natomiast wśród zabawek dla dziewczynek to oczywiście wymarzone lalki. Czym byłby piękny pokój dziewczynki bez lalek z akcesoriami, takimi jak wózek dla lalek czy zestaw akcesoriów do karmienia. Dzięki nim dziecko może bawić się i naśladować swoją mamę, opiekując się swoją lalką.

Uniwersalne zabawki dla dzieci

Poza wyróżnionymi kategoriami w naszym sklepie znajdziecie również zabawki ponadczasowe, które świetnie sprawdzą się na każdą okazję, zarówno jako zabawki dla chłopca, jak i zabawki dla dziewczynki. Mowa tu m.in. o zabawkach pluszowych, pojazdach dziecięcych czy chociażby domkach dla dzieci. Są to świetne propozycje zabawek dla każdego dziecka, niezależnie od wieku czy płci. Tutaj możemy również dodać gry dla dzieci oraz puzzle dla dzieci oraz jeździk dla dziecka To świetna rozrywka dla całej rodziny, przy której można spędzić razem czas i nauczyć się nowych umiejętności. Jak wiadomo, czas spędzony z dzieckiem to czas, który jest najcenniejszy zarówno dla rodziców, jak i dla samych dzieci. Wspólne gry świetnie rozwijają umiejętności współpracy, uczą skupienia i myślenia, a jednocześnie pozwalają na oderwanie się od komputera. W naszym sklepie dostępne są gry dla dzieci, które pozwolą nie tylko na samą zabawę, ale nauczą przy tym dziecko ciekawych rzeczy o otaczającym go świecie.

Zobacz też zestawy narzędzi dla dzieci oraz narzędzia ogrodnicze dla dzieci