Kąpiel dziecka

Akcesoria do kąpieli dla dzieci - dla higieny malucha

Kąpiel dziecka to jedna z podstawowych umiejętności, jakie muszą nabyć rodzice podczas opieki nad niemowlakiem. Kąpiel noworodka to spore wyzwanie, do którego warto być odpowiednio przygotowanym. Warto nauczyć się, jak w bezpieczny sposób unosić i bezpiecznie trzymać niemowlę podczas kąpieli. Bezpieczeństwo malucha podczas kąpieli powinno być zawsze najwyższym priorytetem dla rodziców. Przed przystąpieniem do kąpieli dziecka należy przede wszystkim zacząć od doboru odpowiedniego wyposażenia. Zapraszamy więc do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty do kąpieli.

Wanienki, okrycia kąpielowe, termometry - akcesoria do kąpieli niemowląt

Niezbędne akcesoria do kąpieli niemowlaka to wanienka, termometry do kąpieli, fotelik kąpielowy lub leżaczek, odpowiednie gąbki i myjki oraz miękkie ręczniki dla najmłodszych. W przypadku gdy dysponujemy wanną, możemy zakupić maty z przyssawkami, które z jednej strony będą zapobiegać ślizganiu się wanienki, a z drugiej strony ochronią ściany wanny przed zarysowaniami. Można także zakupić odpowiedni stojak pod wanienkę, dzięki któremu będzie można dostosować wysokość wanienki do wzrostu osoby myjącej maluszka. Odpowiednia ilość przestrzeni wokół wanienki wypełnionej wodą oraz jej stabilność to podstawowe zasady bezpiecznej kąpieli niemowlaka. Zawsze przed rozpoczęciem kąpieli sprawdź czy stojak pod wanienkę jest odpowiednio zabezpieczony i stabilny. Warto pamiętać o tym, aby oswajać dziecko z wodą, szczególnie na początku przygód z kąpielą.

Zabawki do kąpieli - idealny umilacz czasu

Dla starszych dzieci, które zwykle uwielbiają zabawę w wodzie i niejednokrotnie nie chcą wyjść z wanny, warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju zabawki do kąpieli. Dzięki zabawkom kąpiel dziecka będzie o wiele ciekawsza, a dodatkowo pobudzi jego kreatywność. Dla dzieci, które nie przepadają za kąpielami, zabawki będą na pewno miłą zachętą i mogą sprawić, że kąpiele staną się dla dziecka przyjemnością. W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju zabawki kąpielowe, które sprawią, że czas spędzony w wannie będzie wspaniałą przygodą! Do kąpieli przydatne okażą się także różnego rodzaju ronda kąpielowe, daszki kąpielowe i kubeczki, dzięki którym będziesz w stanie spłukać dziecku głowę nie martwiąc się, że woda dostanie się dziecku do oczu ani na twarz. Zanim włożysz dziecko do wody, pamiętaj o tym, aby za każdym razem sprawdzić temperaturę wody. W tym celu można zakupić wanienkę, która ma w konstrukcji zamontowany termometr lub dokupić termometr osobno.