Pistolety

Pistolety

Zabawkowe pistolety dla dzieci — Pistolety i karabiny

Chyba każdy z nas będąc dzieckiem biegał po podwórku z patykiem w ręku udając wyimaginowany karabin. Zabawa w policjantów i złodziei również nie mogła obejść się bez odpowiedniego pistoletu i kajdanek. Podobnie w przypadku zabaw w dziki zachód, żaden dziecięcy szeryf nie może strzec miasteczka bez odpowiedniego rewolweru. Pistolety, karabiny i rewolwery zabawkowe to ponadczasowe i ciekawe zabawki, które potrafią świetnie zająć każde dziecko na wiele godzin zabawy. Pistolet to zwykle zabawka dla chłopca natomiast w przypadku zabawy w grupie również dziewczynki potrafią się nią świetnie posługiwać. 

Jakie są rodzaje zabawkowych pistoletów dla dzieci?

Zabawki zwykle dopasowane są do wieku dziecka. Dla najmłodszych dzieci pistolety będą interaktywne, będą świecić i grać, co dodatkowo uatrakcyjni zabawę. W późniejszym wieku pistolety-zabawki będą skierowane właśnie bardziej w stronę atrap do zabawy w różnego rodzaju scenariusze jak np. dziki zachód czy policjanci i złodzieje lub wojsko. Dla starszaków znajdziemy w ofercie pistolety i rewolwery na kapiszony oraz znane karabiny i pistolety na kulki. Innym rodzajem zabawkowej broni dla dzieci będą pistolety i karabiny na miękkie naboje piankowe, które są całkowicie bezpiecznymi dla dziecka. To właśnie takie pistolety świetnie sprawdzą się do zabaw na dworze. Karabiny z lunetami, pistolety z celownikiem laserowym to tylko niektóre z propozycji dostępnych w sklepie. W naszym sklepie swiat-dziecka.pl znajdziesz także zabawkowe pistolety w zestawach z akcesoriami jak np. zestaw policyjny i wojskowy gdzie oprócz pistoletu będą chełm, kamizelka, kajdanki. Podobne będą też zestawy do strzelania, gdzie dodatkowymi akcesoriami mogą być beczki, kubeczki czy tarcza, do której możemy celować.

Z jakich tworzyw są produkowane pistolety-zabawki oraz ich amunicja?

W większości przypadków są to zabawkowe pistolety, które wytwarzane są z plastiku. To stabilny i wytrzymały materiał, a jednocześnie lekki. Sprawia to, że zabawki te mogą występować w przeróżnych kształtach. Tak więc możemy znaleźć zabawkowe bronie tradycyjne jak znane repliki karabinów kałasznikow czy amerykańskie M4 ale także np. bronie rodem z kosmosu - świecące, grające i posiadające laserowy celownik. W ofertach sklepów internetowych nie zabraknie także pistoletów z dodatkowymi gumowymi, drewnianymi czy metalowymi wstawkami. 

Czy zabawkowe pistolety i karabiny są bezpieczne?

Na to pytanie można odpowiedzieć dwuznacznie. I tak, i nie. Przede wszystkim liczy się tu zdrowy rozsądek i podejście do sprawy. Jako dzieci chyba każdy z nas bawił się pistoletem-zabawką. Każdy rodzic powinien zadbać o to, by dziecko nie uważało zabawki jako przedmiotu, którym można komuś zrobić krzywdę, a raczej jako rekwizytu do świetniej zabawy. Można w dziecku zaszczepić namiastkę strzelectwa sportowego lub hobbystycznego. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów zabawkowej broni dla dzieci, gdzie jako amunicja można używać gumowych strzałek, piankowych czy gumowych nabojów. Obecnie bardzo modne stały się naboje żelowe. Każda zabawka powinna spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa i posiadać certyfikat CE. To jednak nie wszystko najważniejsze jest, aby zabawa dziecka odbywała się pod stałym nadzorem osób dorosłych, które nauczą dziecko, jak należy posługiwać się zabawkową bronią. 

Sklep z zabawkami swiat-dziecka.pl oferuje karabiny-zabawki, pistolety oraz zestawy z rewolwerem dla dzieci. Sprawdź naszą ofertę już teraz. Zbliża się zima, sprawdź sanki drewniane w atrakcyjnej cenie!