Pościel dziecięca

Pościel dziecięca

Pościel dla dzieci - zdrowie i wygoda dziecka

Zakup pościeli dla dziecka to jeden z ważniejszych elementów wyprawki, którego nie może zabraknąć dla maluszka. Przed rodzicami czeka wiele istotnych i trudnych wyborów, między innymi ten, gdzie i na czym śpi ich pociecha oraz to, jaką pościel i wypełnienie wybrać dla dziecka. Wybór odpowiedniej kołdry czy kocyka dla wydaje się być dziecinnie prosty, jednak może przysporzyć wielu problemów. Kupując pościel, warto zaopatrzyć się w kilka kompletów pościeli, aby mieć dodatkowy zestaw na zmianę.

Odpowiednia pościel niemowlęca

Wybór pościeli na rynku jest przeogromny, dlatego wybierając pościel dziecięcą warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego została uszyta, czy posiada ona niezbędne certyfikaty np. Oeko Tex oraz oczywiście na jakość. Materiały, z których uszyta jest pościel powinny być w 100% naturalne i do takich należy bawełna lub bambus. Są to naturalne materiały, bez szkodliwych substancji, zapewniające komfort i wygodę. Zapewniają odpowiednią wentylację, niezależnie od pory roku. Warto zwrócić uwagę również, aby poszewki posiadały bezpieczne zamknięcia, tak aby uchronić dziecko przed zranieniem zamkiem, czy połknięciem guzików. Natomiast jeżeli chodzi o kołdry i poduszki, powinny być wykonane z wypełnień antyalergicznych. Takie wypełnienia nie zbierają kurzu i roztoczy, więc będą idealne dla wszystkich rodziców poszukujących najwyższego komfortu swojego dziecka w czasie snu. Bardzo ważne jest, aby prać pościel dla dzieci przed jej pierwszym użyciem. Pozwoli to uniknąć przenoszenia zarazków lub bakterii, które mogą znajdować się na nowej pościeli oraz pomoże pozbyć się specyficznego zapachu, który często posiada nowa pościel.

Pościel dziecięca - różne rodzaje i motywy

Pościele dziecięce są dostępne w różnych wzorach i kolorach, zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. O ile dla najmłodszych pociech wygląd pościeli nie będzie miał znaczenia, o tyle starsze dzieci same już decydują, co im się podoba. Najczęściej decydują się na pościel z ulubionymi bohaterami bajek, czy filmów. Chętnie wybierane są także pościele z takimi motywami jak: zwierzątka, natura, kosmos czy po prostu pościel o jednolitych, jasny barwach. Są to pościele bardzo uniwersalne i łatwo dopasować je do wystroju całego pokoju. Na rynku dostępne są zestawy pościeli 2-elementowe, składające się z poszewki na kołdrę i poduszkę, zestawy 3- elementowe zawierające dodatkowo ochraniacz na łóżeczko. Można także zakupić od razu zestaw 4- elementowy, który zawiera oprócz poszewek - wypełnienie, czyli kołdrę i poduszkę w odpowiednim rozmiarze. Dostępne są także większe zestawy zawierające dodatkowo np. baldachim, prześcieradła dziecięce, czy kokon, które będą uszyte w tym samym stylu.
W Naszym sklepie swiat-dziecka.pl znajdziesz komplety pościeli dla dzieci w różnym wieku. Zarówno zestawy dla niemowlaków jak i dla starszych dzieci. Oferujemy pościel głównie w dwóch rozmiarach: 120x90 oraz 135x100 cm. Nasza pościel pasuje do większości łóżeczek dziecięcych. W naszej ofercie znajdują się również poduszki oraz kołdry dla dzieci. Dodatkowo można dobrać niezbędne akcesoria do łóżeczek: prześcieradła, podkłady na materac, ochraniacze, baldachimy, czy śpiworki do spania dla dzieci.
Poznaj nasze propozycje i wyposaż z Nami pokój Twojego dziecka!

Sprawdź również sekcję pokój dziecka!