Pokój dziecka

Pokój dziecka

Pokój dziecięcy - wszystko co potrzebne w jednym miejscu

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym Twoje dziecko będzie spędzać swój czas. Dlatego urządzając pokój dziecka warto zadbać o to, aby produkty, które się w nim znajdą były nie tylko funkcjonalne i ładne, ale przede wszystkim bezpieczne. Wyposażenie pokoju dla dziecka to trudne zadanie stojące przed rodzicami. Nie wystarczy jedynie zaopatrzyć się w meble dziecięce czy dekoracje. Pamiętaj, że pokój dziecka będzie przestrzenią do zabawy, nauki oraz wypoczynku. Dlatego należy przemyśleć, co powinno się tam znaleźć. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu - poznaj inspiracje i pomysły na aranżacje idealnego pokoju dziecka.

Najpotrzebniejsze wyposażenie w dziecięcym pokoju

Jak wiadomo, inaczej będziesz meblować pokój dla dziewczynki, a inaczej pokój dla chłopca. Dlatego warto od samego początku zwrócić uwagę na dobór kolorystyki czy poszczególnych elementów. Nie zapominaj również o produktach, w które wyposażysz własną sypialnię, gdyż zwykle pierwszy pokój niemowlaka znajduje się właśnie tam. Temat jest niby banalny, ale z drugiej strony przy tak dużej ilości różnorodnych produktów dostępnych na rynku, będziesz mieć sporo możliwości i dylematów. Meble i wyposażenie dla niemowląt to także część pokoju dziecięcego. Mamy tutaj na myśli odpowiednie łóżeczka dziecięce, kojce, przewijak, a także cały asortyment niezbędny do pielęgnacji niemowląt. Na rynku dostępny jest cały wachlarz produktów, które muszą znaleźć się w pokoju dziecka.

Łóżeczka, materacyki i pościele do pokoju dziecięcego

Jednym z ważniejszych elementów pokoju dla dziecka jest odpowiednie łóżeczko dziecięce, z którego niemowlę będzie korzystać w pierwszych miesiącach życia oraz odpowiedni materac. Dla własnej wygody, możesz zdecydować się na łóżeczko dostawkę do łóżka lub łóżeczko z funkcją leżaczka, które można przenosić i regulować ich wysokość. Oczywiście na późniejszym etapie, gdy dziecko wyrośnie już z dostawki, klasyczne łóżeczko drewniane będzie najlepszym wyborem.
Jeśli chodzi o odpowiedni materac dla dziecka, na rynku materacy dla dzieci jest bardzo duży wybór produktów, które różnią się nie tylko wymiarem i grubością ale także wypełnieniem. Wyróżnić można tradycyjne materace z łuski gryczanej i płyt kokosowych, pianki PUR, ale również antyalergiczne materace lateksowe czy z pianki wysokoelastycznej typu HR. Dodatkowo, w ofercie mamy również podkłady pod materac nieprzemakalne, który pozwoli chronić materac przed zmoczeniem, prześcieradło podgumowane, czy klin do łóżeczka. To ważne elementy, które bezpośrednio wpłyną na komfort snu dziecka.

Meble i wyposażenie dodatkowe w pokoju dziecka

W pokoju dziecięcym bardzo istotnymi elementami będą również komoda, szafka czy regały, w których poukładasz ubranka dla dziecka, kocyki dziecięce oraz niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne. Organizer przypinany do łóżeczka dodatkowo pomoże Ci w utrzymaniu porządku w otoczeniu dziecka. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy wyposażenia pokoju dla dziecka, jak chociażby akcesoria sprzyjające zasypianiu - karuzele do łóżeczek czy odpowiednia lampka nocna dla dziecka. Są to detale, które sprawią, że pokój dziecka będzie miły i przytulny. Jeśli chodzi o aranżacje pokoju dla najmłodszych, bardzo ważnym elementem są również zabawki. Dobór odpowiednich zabawek pomoże wspierać zdrowy rozwój dziecka na każdym etapie jego wzrostu, budować jego wyobraźnię oraz sprawi, że czas zabawy we własnym pokoju będzie czasem szczęśliwego dzieciństwa. Poznaj nasze produkty i zaaranżuj idealną przestrzeń, przyjazną Tobie oraz Twojemu dziecku.

Sprawdź również nasze materace dziecięce!