Zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowląt - bezpieczeństwo i zabawa

Jak wybrać najlepsze zabawki dla niemowlaka? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zabawki dla dziecka poniżej 12 miesiąca życia? Która zabawka przyciągnie uwagę malucha? Przy wyborze zabawki dla niemowlaka najważniejsze jest, aby była dla niego w 100% bezpieczna - wykonana z bezpiecznych materiałów oraz posiadająca niezbędne atesty. Dobrze, aby wspierała dziecko w rozwoju i poznawaniu otaczającego go świata. Poniżej zamieszczamy najciekawsze zabawki dla niemowląt oraz podpowiemy, jak wybrać pierwszą zabawkę dla małego dziecka. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór różnego typu zabawek, zarówno dla noworodka jak i starszego niemowlaka.

Zabawki dla niemowląt - zabawki sensoryczne, wspierające rozwój dziecka

Zabawki sensoryczne to zabawki, których nie może zabraknąć w żadnej wyprawce dla noworodka. Na początku przydadzą się zabawki, które zapewnią dziecku poczucie bezpieczeństwa. Świeżo upieczeni rodzice z pewnością zastanawiają się, kiedy kupować pierwsze zabawki dla dzieci. Od pierwszych chwil, gdy noworodek znajdzie się w swoim łóżeczku, na pewno czas umilą mu wszelkiego rodzaju zabawki dla noworodka, takie jak mięciutkie w dotyku przytulanki, zawierające szeleszczące elementy w środku, grzechotki, pozytywki, misie z białym szumem, czy zabawki z kojącymi dźwiękami - np. karuzele nad łóżeczko.
Z reguły większość zabawek dla niemowląt to proste zabawki, niewymagające dużego zaangażowania ze strony dziecka. Przy wyborze zabawki dla noworodka nie zapominaj, że dziecko właśnie przez te zabawki będzie poznawać swoje otoczenie i odbierać nowe bodźce. Ważne jest, aby zabawki nie były zbyt głośne, gdyż mogą negatywnie wpływać na nowonarodzone dziecko, nieprzyzwyczajone jeszcze do nowych dźwięków otoczenia. Z biegiem czasu niemowlę będzie w stanie reagować na poruszające się elementy lub dźwięki podążając za nimi wzrokiem. Dziecko będzie rozpoznawać zapachy, głosy i twarze członków rodziny. Niezawodnym prezentem dla niemowlaka będą także różne grzechotki, które pobudzą jego zmysły. Do grzechotek często dołączony jest kawałek mięciutkiej, szeleszczącej szmatki lub innego materiału, który pozwala zwrócić uwagę małego dziecka. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór zabawek dla noworodka, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu dziecku.
Zabawki sensoryczne dla noworodka - to grupa zabawek, które mają za zadanie wspierać rozwój zmysłów oraz stymulować jego rozwój fizyczny i umysłowy. To zabawki, które dziecko odkrywa dzięki fakturze, kształcie, kolorze oraz dźwiękach. Zabawki mają różnorodne kształty, posiadają różnego rodzaju wypustki, otwory, elementy miękkie oraz twarde. Dziecko może odkrywać je już od pierwszych chwil swojego życia.

Wybór zabawek dla niemowląt

Wybór pierwszej zabawki dla niemowląt nie jest łatwy, ponieważ wybierać możesz wśród setek różnych produktów. Zabawki dla najmłodszych mają przede wszystkim oddziaływać na każdy zmysł - słuchu, wzroku, dotyku, a nawet smaku. Niemowlę na samym początku będzie skupiać swoją uwagę na zabawkach kontrastowych, przyglądając się im jedynie, gdyż wzrok malucha nie rozpoznaje jeszcze dobrze kolorów, a brak wypracowanej koordynacji ruchowej uniemożliwia mu chociażby chwytanie zabawek. Jako pierwszy prezent dla malucha odpowiednie będą maty edukacyjne, zawierające elementy o kontrastowych kolorach, wiszące przedmioty, wydające różnorodne dźwięki. Niemowlęta lubią przyglądać się ciekawym elementom zawieszonym nad jego głową przy łóżeczku, więc karuzela również może być dobrym wyborem. Gdy dziecko z biegiem czasu staje się bardziej mobilne i nabywa nowe umiejętności takie jak chwytanie przedmiotów w rączki - świetnym rozwiązaniem będą różnego rodzaju gryzaki, które dodatkowo będą łagodzić dziąsła podczas procesu ząbkowania. Mata edukacyjna z elementami możliwymi do ciągnięcia przez dziecko lub wydająca dźwięki również w dalszym ciągu będzie dobrym pomysłem. Na późniejszym etapie świetnie sprawdzą się kolorowe maty piankowe na podłogę dla niemowlaka, które posłużą jako zabezpieczenie dla malucha, który będzie mógł bezpiecznie leżeć na brzuszku, ćwiczyć podnoszenie główki lub przewroty oraz będą zabezpieczać go podczas nauki raczkowania.
W naszej ofercie dostępne są różnorodne zabawki dla niemowląt, zabawki edukacyjne, zabawki interaktywne, zapewniające świetną zabawę oraz wsparcie w poznawaniu świata.