Materace dziecięce

Materace dziecięce

Materace dla dzieci - komfortowy sen dziecka

Materac dziecięcy do łóżeczka to niezwykle istotny zakup dla dziecka. Kupując materac dziecięcy warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Odpowiedni materac ma zapewnić najlepsze warunki snu dziecka, jego wypoczynku oraz bezpośrednio wpływać na komfort użytkowania. Odpowiednio dobrany materac zapobiegnie także wielu problemom w przyszłości związanym z wadami kręgosłupa. Według ostatnich danych z Instytutu Matki i Dziecka, ponad 90% dzieci i dorosłych boryka się z różnymi schorzeniami kręgosłupa. Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny dla dzieci, potrzebujących wyjątkowo komfortowych warunków snu.

Materace dziecięce - dobór odpowiedniego materaca

Wybierając materac należy pamiętać o tym, aby był dopasowany rozmiarem do stelaża łóżeczka dziecięcego. Dlatego wcześniej warto upewnić się, jakiego rozmiaru jest łóżeczko dziecka. Zwróć uwagę na to, aby materac był wykonany z w pełni bezpiecznych komponentów, które zapewnią dobrą wentylację podczas snu. Istotna jest również wysokość materaca i jego twardość. Na początek, dla najmłodszych dzieci, wystarczy materac o grubości 11-14 cm. Dla starszych dzieci warto natomiast rozważyć zakup wyższego materaca, który zapewni właściwe podparcie kręgosłupa dziecka. Przy zakupie materaca zwróć także uwagę na certyfikaty oraz atesty. Najlepsze materace to takie, które posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Na rynku istnieje także wiele materacy, które posiadają status wyrobu medycznego. Przeznaczone są szczególnie dla dzieci z wadami postawy. Wówczas materac musi odpowiednio dopasowywać się do kształtu ciała, aby zapewnić dziecku zdrowy odpoczynek i poprawić jakość snu.
Ważnym elementem jest też pokrowiec materaca. Służy on ochronie przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem. Ważne jest, aby można było łatwo go zdejmować i zakładać, z uwagi na konieczność dość częstego prania w celu utrzymania odpowiedniej higieny.

Materace dla dzieci i ich rodzaje

Najczęściej wybieranym materacem przez rodziców jest materac piankowy, gdyż należy do jednych z tańszych modeli. Droższym, ale zdecydowanie lepszym wyborem są materace z pianki wysokoelastycznej HR, która jest jedną z najtrwalszych na rynku. Charakteryzuje się wysoką sprężystością, gwarantując prawidłowe ułożenie kręgosłupa dziecka oraz odpowiednie podparcie. Pozwoli zapewnić dziecku wysoki komfort snu.
Bardzo dobrym wyborem jest też model, którego rdzeń materaca tworzy antybakteryjny oraz efektywnie podpierający sylwetkę lateks. Jest to materiał, który pod wpływem nacisku doskonale dopasowuje się do budowy ciała dziecka, zapewniając mu zdrowy sen.
Popularnym i chętnie wybieranym jest także materac dwustronny, w którym można zastosować wypełnienie, które uznany za najbardziej odpowiednie. Na przykład dobrym wyborem będzie materac z zastosowaniem elastycznej pianki wewnątrz materaca oraz naturalny kokos po jednej stronie i lateks po drugiej. Dwustronny materac to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób poszukujących materaca, który może posłużyć dziecku przez dłuższy czas, gdyż można go obrócić na odpowiednią stronę zgodnie z wymaganiami i dostosowując jego funkcjonalność.

Sprawdź też nasze łóżeczka dziecięce!