Puzzle dla dzieci

Puzzle dla dzieci

Puzzle dziecięce - różnorodne układanki

Puzzle dla dzieci to ponadczasowa zabawka, która sprawdzi się na każdą okazję. Zarówno jako prezent z okazji spotkania ze znajomymi, jak i urodzin dziecka. To zabawka łącząca naukę i świetną zabawę. Kto z nas nie spędził godzin na poszukiwaniu odpowiedniego elementu z zestawu aby ukończyć swój obrazek z puzzli? Puzzle dziecięce występują w wielu kategoriach, z podziałem głównie na wiek dziecka. Dla najmłodszych polecamy puzzle podłogowe maxi składające się z kilku lub kilkunastu dużych elementów, które maluch będzie próbował połączyć ze sobą układając np. obrazek swojej ulubionej postaci z bajki.

Rodzaje puzzli dla dzieci

Wraz z wiekiem zmieniają się predyspozycje i umiejętności dziecka układającego puzzle. Dlatego zgodnie z wiekiem będzie rosnąć ilość elementów w zestawie, a także maleć wielkość puzzli. Są puzzle dla chłopca np. puzzle z samochodami, maszynami budowlanymi. Są puzzle dla dziewczynki np. puzzle z księżniczkami, puzzle z kotkami, końmi. Ale największą popularnością cieszą się puzzle z motywami bajkowymi dla dzieci. Wśród nich znajdziemy np. puzzle z Myszką Mickey, Krainą Lodu i Elzą w roli głównej, Świnką Peppą, Kicią Kocią, Puciem czy Spidermanem lub Autami. Dla poszczególnej grupy wiekowej możesz dobrać stopień trudności układanek. Starsze dzieci na pewno polubią puzzle 3D lub skomplikowany zestaw puzzli o ilości przekraczającej nawet 5000 elementów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele rodzajów puzzli dziecięcych, które będą świetnym dodatkiem do prezentu dla dziecka. Puzzle dla dzieci w wieku 2 lat, 6 czy 12, zalicza się do najbardziej uniwersalnych, trafionych prezentów na różnorodne okazje. Obecnie na rynku możemy znaleźć wielu producentów układanek dla dzieci, wśród których najpopularniejsze marki to puzzle TREFL, Castorland, Ravensburger. Zabawa w układanie puzzli z dzieckiem to również świetna alternatywa na oderwanie dziecka od komputera.

Jakie efekty daje układanie puzzli

Zabawki, takie jak puzzle, to nie tylko świetna zabawa, ale również wiele zalet i korzyści dla dzieci, które może przynieść proces ich układania. A łączenie korzyści z dobrą zabawą jest najlepszym sposobem na rozwój. Niezależnie od typu układanek oraz wieku dziecka, rozwija ono wiele umiejętności, trenuje umysł oraz uczy się cierpliwości. Bowiem ułożenie całej planszy wymaga swego rodzaju poświęcenia czasu, który często dla dzieci jest bardzo cenny. Podczas układania puzzli dziecko rozwija logiczne myślenie, kreatywność oraz wyobraźnię. Układanie puzzli wspiera również małą motorykę, gdyż wymaga to precyzyjnych ruchów dziecka. Próbując dopasować poszczególne elementy puzzli do siebie, dzieci nieświadomie tworzą fundament do łatwej i efektywnej nauki czytania czy umiejętności matematycznych. Ważne jest, aby puzzle, które układa dziecko były dedykowane do jego wieku, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość elementów do ułożenia obrazka. Wspólne układanie puzzli z dzieckiem to również bardzo cenny czas i stałe budowanie relacji między rodzicami a dziećmi.

Sprawdź również kategorię - pokój dziecka!