Figurki dla dzieci

Zestaw figurek Policjanci SWAT, policja, komandosi + akcesoria ruchome
Świat Dziecka

Zestaw figurek Policjanci SWAT, policja, komandosi + akcesoria ruchome

59,99 zł

Zestaw do zabawy w policjantów składa się z 6 dużych figurek policjantów, jednostki specjalnej SWAT - każda z figurek ma ok. 10 cm wysokości. Figurki zostały wykonane z plastiku, posiadają ruchome ręce, nogi oraz głowę - można np. podnosić ręce do góry albo zmieniać pozycję figurki np. do pozycji siedzącej.

(0/5)
  • Nowe
Świat Dziecka

Dinozaur Triceratops figurka gumowa z dźwiękiem miękka 51 cm

59,99 zł

Gumowa figurka dinozaura Triceratops . To zabawka, która pobudzi wyobraźnię dziecka, które będzie mogło odkrywać świat prehistorycznych stworzeń. Ta zabawka wykonana jest z miękkiej gumy a w środku wypełniona jest pluszem, dzięki czemu zabawka jest zupełnie bezpieczna a za razem elastyczna. 

(0/5)
  • Obecnie brak na stanie

Figurki dla dzieci - jaką figurkę wybrać dla swojego dziecka?

W ofercie sklepów internetowych możemy znaleźć bardzo szeroki wybór figurek dla dziewczynek i chłopców, w wielu wzorach i kolorach. Dzieci uwielbiają zbierać figurki i często przybiera to postać swoistego hobby, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Kolekcjonowanie figurek jest także świetną formą zabawy i odgrywania prawdziwego świata oraz życia codziennego. W naszym sklepie swiat-dziecka.pl możecie znaleźć figurki zwierząt i ludzi, ale również różne postacie z bajek, komiksów, seriali czy filmów np. figurki Avengers, Psi patrol, Angry Birds lub figurki postaci Marvella jak Spiderman.

Najpopularniejsze figurki do zabawy dla dzieci? 

Jeżeli chodzi o popularność to najczęściej wybieranymi modelami są figurki zwierząt domowych. Dziecko często widuje je w swoim otoczeniu jak np. figurka psa, kota, krowy czy konika. Dzisiejsze produkty cechują się naturalnym, realistycznym wyglądem, a także wysoką jakością. Kolejnym wyborem są zwykle figurki dzikich zwierząt jak lwy, słonie czy tygrysy. Można je kupić np. jako zestaw figurek safari. Najbardziej znaną marką tworzącą modele zwierząt są m.in. figurki Schleich. Kolejną odsłoną postaci dla dzieci będą kultowe modele figurek dinozaurów. Każde dziecko w pewnym okresie rozwoju trafia na te interesujące go stworzenia, a jeszcze lepiej gdy mogą się nimi pobawić. 

Figurki dla dziecka jako element nauki i rozwoju dziecka.

Figurki mogą świetnie sprawdzić się jako pomoc w nauce i poznawaniu otaczającego dziecko świat. Funkcja edukacyjna - urwis chętnie poznaje gatunki zwierząt oraz uczy się gdzie żyją dane zwierzęta. Figurki dla dzieci idealnie nadają się do zabawy. Gdy dziecko uzbiera więcej modeli może powstać z tego niezła kolekcja, którą dziecko zatrzyma na długie lata. W sprzedaży możemy znaleźć pojedyncze figurki w oryginalnych opakowaniach ale także często zestawy figurek w opakowaniach zbiorczych jak np. tubki z dinozaurami, słoiki z figurkami zwierząt oraz wiele innych. Obecnie w sklepach internetowych możemy znaleźć figurki dla chłopców i figurki dla dziewczynek.

Czym kierować się przy wyborze figurek dla dzieci?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup figurek dla dzieci, trzeba pomyśleć i pamiętać o kilku cechach którymi warto się kierować:

  • przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czym interesuje się aktualnie nasze dziecko i dobrać figurki do jego upodobań jak np. dziecko fascynujące się farmą i życiem na wsi będzie zainteresowane figurkami zwierząt domowych.
  • Realizm - warto zwrócić uwagę jak modele oddają rzeczywisty wygląd postaci.
  • Tworzywo i materiał - należy wybierać figurki z naturalnych materiałów lub wykonywane ręcznie. W przypadku wyboru figurek z tworzyw sztucznych warto zwrócić uwagę na ich jakość. 
  • Dbałość o detale - liczy się realizm i szczegóły wykonania
  • Jakość i wytrzymałość - figurki powinny mieć odpowiednie certyfikaty i jakość tak aby być zupełnie bezpieczne dla dziecka. 
  • Wiek dziecka - dla najmłodszych pasować będą duże figurki wykonane z miękkich i elastycznych materiałów bez drobnych i ostrych krawędzi, natomiast im starcze dziecko tym figurki mogą być bardziej realistyczne i posiadać dokładniejsze szczegóły lub dodatkowe drobne akcesoria.

Inne istotne aspekty związane z kategoriią zabawek jaką są figurki dla dzieci. 

Twórz kolekcje i zbieraj figurki ze sklepem swiat-dziecka.pl

Kolekcjonerstwo - to ciekawa pasja, która pozwala uczyć dziecko determinacji, cierpliwości a także poczucia estetyki. To hobby które zapoczątkowane w wieku dziecięcym może stać się fascynacją do późnej starości.  Dzieci odczuwają dużą frajdę i przyjemność z gromadzenia wokół siebie modeli, które znają z bajek czy filmów. Ulubieni bohaterowie książek, czy seriali to nie tylko świetne towarzystwo do zabawy ale także do układania i kolekcjonowania. Zbierać można w zasadzie wszystko, ale dla dzieci najczęściej są to figurki-zabawki.