Klocki

Marioinex

Klocki Mini Wafle Konstruktor 140 el. Waffle | Marioinex

60,97 zł

Klocki mini wafle Konstruktor zestaw 140 el. Waffle Marioinex. MINI WAFFLE to miękkie i nowatorskie klocki przypominające w dotyku gumę o kształcie wafla. Klocki Konstruktor, które sprawiają, że Mini Waffle nabierają świeżego, technicznego charakteru, poszerzając przy tym możliwości twórcze.

  Marioinex

  Klocki Mini Wafle Konstruktor 300 el. Waffle | Marioinex

  117,88 zł

  MINI WAFFLE to miękkie i nowatorskie klocki przypominające w dotyku gumę o kształcie wafla. Niewielki ich rozmiar daje znacznie większą mobilność oraz nowe możliwości. W ofercie oprócz klasycznych Mini Waffli można znaleźć także uzupełniające Klocki Konstruktor,

   Marioinex

   Klocki Mini Wafle Expert Konstruktor 301 el. | Marioinex

   134,95 zł

   Klocki Konstruktor Expert dzięki którym możliwości budowania stają się niemal nieograniczone! Twoje dziecko z zapałem i wprawą prawdziwego eksperta skonstruuje dom, wiatrak, samolot, pociąg lub helikopter Zestaw zawiera różnorodne kształty elementów o specjalnym zastosowaniu

    Klocki

    Klocki dla dzieci - zabawa i rozwój dziecka w każdym wieku

    Klocki dla dzieci to kategoria zabawek, którą wielu z nas łączy ze wspomnieniami z dzieciństwa. To godziny zabawy spędzone na budowaniu niesamowitych konstrukcji, domów, pojazdów czy statków kosmicznych. Niejednokrotnie wspólnie z przyjaciółmi tworzyliśmy budowle z klocków, których później nie pozwalaliśmy burzyć, traktując je jak swojego rodzaju dzieło sztuki. A i czasem odwrotnie - budowane były właśnie po to, aby sprawdzić jak będzie można je zburzyć. W tym czasie jako dzieci bawiące się klockami nie byliśmy świadomi, jakie zalety dla rozwoju daje zabawa klockami dla dzieci. Dzisiaj będąc rodzicami, dokładnie zdajemy sobie sprawę, jak wiele pozytywnych aspektów przynosi zabawa klockami konstrukcyjnymi dla dziecka. To idealne połączenie przyjemności z zabawy klockami oraz nauki i rozwoju dziecka.

    Klocki magnetyczne, konstrukcyjne drewniane - klocki dla dzieci

    Klocki konstrukcyjne dla dziecka to zabawki ponadczasowe i niesamowicie uniwersalne. To przede wszystkim zabawka pozwalająca na dopasowanie zestawu klocków do wieku dziecka. Jak wiadomo, pierwsze klocki dla malucha będą zupełnie inne niż klocki dla 2 latka lub klocki dla 3 latka. Zestawy klocków dopasowane są także do stopnia rozwoju dziecka. Klocki dla najmłodszych muszą być bezpieczne, posiadające duże elementy, których dziecko nie połknie, a także nie będą posiadać ostrych krawędzi lub będą wykonane z miękkiego materiału. Natomiast klocki dla starszych dzieci będą mieć mniejsze elementy, z których będzie można tworzyć budowle. Dzieci mogą wówczas wykorzystać instrukcje znajdujące się w zestawie lub opierać się na własnej wyobraźni.
    Zestawy klocków mogą również być dedykowane w zależności od płci dziecka. Znajdziemy zestawy klocków dla chłopców oraz zestawy klocków dla dziewczynek, gama dostępnych klocków jest ogromna i często ciężko wybrać odpowiedni zestaw.

    Rodzaje klocków dla dzieci - klocki tematyczne

    Przy wyborze klocków dla dziecka nie wystarczy wziąć pod uwagę aspektów takich jak wiek i płeć dziecka, ale przede wszystkim jego zainteresowania. To właśnie klocki tematyczne pozwalają skupić uwagę dzieci, jak chociażby motywy z ulubionych bajek np. klocki Minecraft, klocki Star Wars, Harry Potter czy klocki Mario lub tematy bardziej standardowe jak: zestawy klocków policyjnych, klocki ze strażą pożarną czy ze zwierzętami.
    Mówiąc \"klocki dla dziecka\" zwykle pierwsza myśl to \"Lego\". Znana na całym świecie marka to gigant w temacie zabawek, który od wielu lat jest pionierem na rynku. Natomiast obecnie w sprzedaży mamy do wyboru szeroką gamę klocków dla dzieci, które często różnią się swoim wyglądem oraz materiałem, z jakiego są wykonane, odbiegając od tradycyjnego wyglądu klocków Lego. Możemy znaleźć różnego rodzaje: klocki wafle, klocki drabinki, klocki wafle, klocki cegły, klocki magnetyczne, klocki piankowe i gumowe, klocki drewniane. Tutaj warto czasami zaskoczyć swoje dziecko i zaproponować również inne modele.

    Jak zabawa klockami wpływa na rozwój dziecka?

    Klocki dla dzieci stymulują rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny. Zabawa klockami niesie ze sobą wiele korzyści edukacyjnych: pobudza jego wyobraźnię, ćwiczy kreatywność oraz sprzyja poprawie spostrzegawczości. Wspiera także rozwój maluchów w zakresie umiejętności manualnych, rozwoju wyobraźni przestrzennej oraz zdolności logicznego myślenia. Łączenie określonych elementów i tworzenie kształtów wymaga precyzyjnego ruchu rąk i palców, co pomaga w rozwijaniu zdolności manualnych i poprawia precyzję ruchów. Dzieci poprzez zabawę klockami tworzą budowle i własne wymyślone scenariusze, co dodatkowo wspiera rozwój mowy. Konstrukcyjne klocki dla dzieci to idealny prezent i trening kreatywności zarazem.