Hulajnogi

Hulajnogi

Hulajnoga dziecięca dla dzieci - rozwój fizyczny i aktywność dziecka

Hulajnoga to pojazd dla dziecka, który pozwoli na skuteczne zwiększenie aktywności dziecka. Wymarzona hulajnoga to świetna zabawa połączona z ruchem dziecka. W sklepie świat dziecka znajdziesz szeroki wybór hulajnóg dziecięcych dla maluchów w różnym wieku i o różnych potrzebach. Nasze hulajnogi dla dzieci to nie tylko zabawka, ale również narzędzie, które rozwija umiejętności motoryczne, koordynację ruchową i równowagę. Hulajnoga to świetne rozwiązanie na dłuższy spacer z dzieckiem, zapewni mu nie tylko radość z jazdy ale również wzmocni mięśnie dziecka.

Jakie są rodzaje hulajnóg dla dzieci? 

W ofercie posiadamy hulajnogi trójkołowe dla najmłodszych, które zapewniają maksymalną stabilność i bezpieczeństwo. Hulajnoga dla maluchów może występować również w wersji 2w1 (hulajnoga z siodełkiem) posiadać dodatkowe siodełko i spełniać rolę rowerka-biegówki czy jeździdełka, który później można zamienić na hulajnogę tradycyjną, dwukołową. Kolejną grupą są hulajnogi tradycyjne dla starszych dzieci wykonywane z aluminium lub metalu. Pojazdy te posiadają zwykle możliwość złożenia, dzięki czemu są wygodne do przenoszenia. Pojazdy jakimi są hulajnogi dziecięce posiadają regulowaną wysokość kierownicy dzięki czemu możemy łatwo dostosować jej wysokość do wieku dziecka. 

Pozytywny wpływ jazdy na hulajnodze na rozwój dziecka.

Dlaczego hulajnoga to dobry pomysł jako prezent dla dziecka? Od najmłodszych lat warto zachęcać dziecko do regularnego wysiłku. Rower, jeździk czy hulajnoga to pojazdy dla dzieci łączące ruch na świeżym powietrzu z doskonałą zabawą.

Głównymi zaletami jazdy na hulajnodze są:

  • Podczas jazdy dziecko wzmacnia mięśnie grzbietu, pośladków i nóg. 
  • Dzięki umiejętności jazdy, którą dziecko nabywa podczas zabawy doskonale rozwija się zmysł utrzymania równowagi i balansu. 
  • Jazda na świeżym powietrzu to okazja do natlenienia organizmu, co przekłada się na lepszy sen i apetyt dziecka.
  • Hulajnoga dla dziecka to dobry pomysł, podobnie jak rowerek biegowy na zaszczepienie w dziecku miłości do sportu i aktywności ruchowej. 

Pierwsza hulajnoga dla dziecka - kiedy zakupić?

To decyzja, która należy w głównej mierze do rodziców. Każde dziecko rośnie w innym tempie. Możemy natomiast założyć, że bezpiecznym przedziałem dla zakupu pierwszej hulajnogi dla dziecka będzie wiek 1,5-2 lat. Dziecko musi przede wszystkim odpowiednio opanować umiejętność chodzenia i biegania. Hulajnoga będzie tutaj pomocą w doskonaleniu tych umiejętności. Dziecko, które waha się i ma opory przed korzystaniem z hulajnogi nie jest jeszcze gotowe na ten produkt i nie warto zmuszać go do jazdy. Namawianie lub wywieranie nacisku na dziecko może budzić w nim negatywne emocje i zniechęcić go do aktywności w przyszłości.

W ofercie sklepu świat-dziecka.pl znajdziesz rowerki znanych marek jak Milly Mally, TopKids