Dla mamy

BABYONO

Majtki poporodowe rozmiar L, jednorazowe 5 szt. Babyono

10,56 zł

Majtki poporodowe - jednorazowe przeznaczone są dla kobiet głównie w okresie połogu, kiedy utrzymanie właściwej higieny jest niezwykle istotne. Dzięki delikatnemu materiałowi, z którego wykonane są majtki możliwy jest swobodny przepływ powietrza. Wykończenie majtek nie powoduje podrażnień, a delikatne gumki w pasie i pachwinach nie uciskają ciała.

  Dla mamy

  Wyprawka dla mamy - na czas ciąży i porodu

  Macierzyństwo to okres w życiu kobiety, w którym czas jest w całości poświęcany dziecku. Jest to czas, który jest nie tylko piękny ale i bardzo wymagający. Zwłaszcza, gdy mamą zostaje się po raz pierwszy. Nowe wyzwania i nowe obowiązki to codzienność. W tym przypadku pomoc partnera i najbliższych jest tutaj nieoceniona, ale to najczęściej matka opiekuje się niemowlakiem bez przerwy. Mama to najważniejsza osoba w życiu każdego malucha. To właśnie jej samopoczucie i emocje wpływają bezpośrednio na zachowanie dziecka, dlatego zarówno podczas okresu ciąży, jak i po narodzinach nie powinna zapominać o własnych potrzebach.

  Akcesoria dla mam potrzebne w okresie ciąży

  Już na początkowym etapie ciąży warto pomyśleć o produktach, które pomogą Ci przetrwać ten czas. W tym szczególnym okresie ważne będą akcesoria dla kobiet w ciąży. Mogą to być przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji ciała. Proces przygotowywania się ciała kobiety na nadejście dziecka jest pełen nieoczekiwanych i zaskakujących zmian, z którymi musi się mierzyć każda przyszła mama. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w kremy, balsamy czy olejki przeciw rozstępom i skrupulatnie smarować piersi oraz brzuch aż do samego porodu. Pomoże to nie tylko uniknąć powstaniu rozległych rozstępów, ale może w dużym stopniu ograniczyć swędzenie rozciągającej się skóry, w każdym kolejnym tygodniu ciąży. Na tym etapie można również zaopatrzyć się w odpowiednią bieliznę dla kobiet w ciąży - taką, która będzie wygodna dla rosnącego brzuszka oraz biustonosze z odpinanymi miseczkami, których później będziesz mogła użyć do karmienia dziecka. Dużą popularnością cieszą się także poduszki dla mam w ciąży (tzw. rogale), które na etapie ciąży są przydatne do przyjmowania odpowiedniej pozycji snu, a po porodzie posłużą również do wygodnego karmienia piersią dziecka.

  Wyprawka do szpitala - akcesoria dla mamy i dla noworodka

  Gdy zbliża się czas porodu, należy przystąpić do kompletowania wyprawki. Warto przygotować wcześniej listę rzeczy, które należy spakować do torby. Pamiętaj, aby nie czekać na kompletowanie wyprawki do ostatniej chwili, gdyż może okazać się, że poród rozpocznie się wcześniej i wówczas już nie będzie czasu na przygotowanie się. Wcześniejsze przygotowanie wyprawki zagwarantuje spokój przyszłej mamie. W szpitalnej wyprawce oprócz kosmetyków, akcesoriów dla mamy i dziecka, powinien znaleźć się komplet dokumentów. Przede wszystkim koniecznie należy zabrać dowód osobisty, aktualne wyniki badań oraz dokument zawierający grupę krwi matki.
  Jeśli chodzi o przedmioty dla mamy, warto zacząć pakowanie od przyborów, które będą potrzebne bezpośrednio po porodzie. Artykuły higieniczne oraz przybory toaletowe, takie jak podkłady poporodowe, majtki poporodowe, chusteczki higieniczne, środki higieny intymnej to jedne z ważniejszych rzeczy. Oprócz tego należy zabrać również koszule nocne umożliwiające łatwe karmienie i ręcznik. Możesz także zabrać ze sobą wkładki laktacyjne, które ochronią bieliznę.
  Wyprawka dla noworodka to drugi element, o którym należy pamiętać kompletując wyprawkę. Przede wszystkim należy spakować pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, bawełniane czapeczki, pieluszki tetrowe i ubranka dla niemowlaka. A jeśli zdecydujesz się karmić maluszka mlekiem modyfikowanym, warto pamiętać o butelce ze smoczkiem.

  Organizacja pierwszych dni życia dziecka

  Po porodzie z reguły odbywa się pierwsze karmienie dziecka. Karmienie piersią noworodka jest dla niego bardzo ważne już od chwili jego narodzin. To pierwsza i podstawowa czynność, której musi nauczyć się Twoje dziecko. Podczas karmienia dziecko nie tylko musi się najeść, ale także czuć bliskość mamy. To piękny i zarazem trudny czas, który młoda matka musi poświęcić w całości dziecku. Z biegiem czasu, gdy dziecko podrośnie i będzie bardziej samodzielne, a mama będzie chciała chociażby wrócić częściowo do swojej aktywności zawodowej lub życia towarzyskiego, warto wyposażyć się w odpowiedni laktator. Obecnie na rynku dostępne są różne laktatory. Możesz dobrać go w zależności od potrzeb oraz budżetu. Dzięki nim matka może odciągnąć nadmiar pokarmu czy przygotować posiłek na zapas. Jest to dobre rozwiązanie, które może odciążyć mamę i pozwoli na zaangażowanie partnera czy innego członka rodziny w karmienie dziecka. Posiłek będzie pełnowartościowy a brzuszek maluszka pełny.
  W naszej ofercie dostępne są także praktyczne nosidełka dla dzieci oraz chusty. Dzięki nim maleństwo będzie czuć bliskość i ciepło matki. Zapewnią one także zdrową pozycję noszonego niemowlaka i komfort dla matki.

  Już wkrótce na naszej stronie będzie udostępniony mały poradnik dla przyszłych rodziców. Znajdzie się w nim lista rzeczy, w które musi być wyposażona wyprawka do szpitala dla mamy i maluszka. Zobaczysz, że kompletowanie wyprawki może być łatwym oraz przyjemnym zadaniem.

  Sprawdź również nasze akcesoria dla niemowląt!