Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Każdy z rodziców powinien wiedzieć, jak ważna jest edukacja dziecka. Warto o nią zadbać już od pierwszych lat życia dziecka. To co człowiek zdoła się nauczyć w dzieciństwie, będzie rzutować na jego całe przyszłe życie. Jak zatem możemy wpływać i motywować nasze małe urwisy do nauki? Otóż warto rozpocząć od najłatwiejszej metody czyli nauka za pomocą zabawy! W naszym sklepie znajdziesz edukacyjne zabawki dla dzieci, które zostały zaprojektowane do tego celu i skutecznie pomogą maluchom poznać świat. Zabawa połączona z procesem nauki dziecka pozwoli pochłonąć jego uwagę na długie godziny, jednocześnie dbając o jego prawidłowy rozwój.

Zabawki edukacyjne - czyli jakie? Co je wyróżnia?

To rodzaj a właściwie kategoria zabawek, które mają przez swoją funkcjonalność, kolory, teksturę oddziaływać na dziecko pomagając mu rozwijać jego umysł i zdobywać nowe umiejętności. Dla niektórych jest to kolorowa książeczka, dla innych zaś mówiący miś. Warto wiedzieć, że zabawki rozwojowe dla dziecka mogą mieć różne formy – ale najważniejsze jest to jaki wpływ wywierają na nasze pociechy. Zabawka edukacyjna dla rocznego dziecka będzie nakłaniać przede wszystkim do złapania uwagi dziecka, nakłonienie go do podążania za zabawką aby móc ją złapać. To również różnego rodzaju zabawki interaktywne ale także grzechotki czy zabawki sensoryczne z różnymi kolorowymi metkami, dzięki którym malec poprzez dotyk może poznawać fakturę, kolory i odbierać bodźce dźwiękowe (np. szelest materiału).

Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci

Zabawki edukacyjne dla niemowląt powinny wpływać zatem na sferę fizyczną i psychiczną malucha (kreatywność, logiczne myślenie, rozwój małej motoryki, czy sensoryczność). Dziecko uczy się poprzez zaciekawienie i rozbudzanie zmysłów. Bez znaczenia jaki to rodzaj asortymentu, czy jest to rakieta, książeczka, puzzle, lupa, piłka, łamigłówka czy klocki – wszystko, to co wspomaga dziecko w rozwoju, może być nazwane edukacyjną zabawką. Zabawka edukacyjna dla 3 i 4 latka to zwykle artykuły pomagające w zdobywaniu konkretnej wiedzy np. naukę kolorów, kształtów cyferek czy alfabetu. W naszym sklepie Świat Dziecka znajdziesz popularne układanki, sortery. 

Zabawki kreatywne i rozwojowe dla dzieci

Najciekawsze zabawki kreatywne dla dzieci powinny być odpowiednio dobrane do wieku i okresu rozwoju malucha. Najmłodsi zwykle są są wyczuleni na różne kształty i tekstury otaczających ich przedmiotów. Dlatego warto już od najmłodszych lat starać się stymulować rozwój pociechy i zaopatrzyć dziecięcy kącik w pierwsze zabawki sensoryczne dla dzieci, które będą bawić i uczyć jednocześnie.
Nasza oferta sklepu pozwala na wybór i kupno kreatywnej zabawki edukacyjnej dla chłopców i dziewczynek w  grupy wiekowej. Zachęcające do zabawy, rozbudzające wyobraźnię zabawki w prosty sposób tłumaczące zjawiska występujące w otaczającym świecie. Ciekawe formy i żywe kolory dostarczą mnóstwo frajdy, pozwalające na skuteczną i często nieświadomą naukę poprzez zabawę.

Edukacyjne zabawki dla dzieci - nauka i frajda

Produkty z kategorii zabawek edukacyjnej to również dobry pomysł na uzupełnienie oferty zabawek dla żłobka i przedszkola. Dla grupy starszaków możemy polecić różnego rodzaju quizy, które potrafią w łatwy sposób zdobywać wiedzę z różnych dziedzin naukowych. Puzzle to również dobra propozycja która czy logicznego myślenia i pozwala na ćwiczenie cierpliwości dziecka. Dużą grupą zabawek pobudzających rozwój umysłowy dzieci będą klocki, które usprawnią koordynację wzrokowo-ruchową, pozwolą na tworzenie wyobraźni przestrzennej. 

Gorąco zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty sklepu zabawek edukacyjnych swiat-dziecka.pl