Karmienie dziecka

Akcesoria do karmienia niemowląt - niezbędne wyposażenie

Karmienie dziecka to jedna z najważniejszych czynności w życiu małego dziecka. To czynność, która wymaga od rodziców pełnego zaangażowania i konsekwencji. Według zaleceń specjalistów niemowlę powinno być karmione wyłącznie mlekiem do 6 miesiąca życia (minimum 4 miesiące). Karmienie piersią jest dla dziecka bardzo ważne. W tym okresie dziecko musi nauczyć się i wypracować sobie odruchy prawidłowego ssania, a także ułożyć swój cykl karmień w ciągu dnia i nocy. Prawidłowe i regularne karmienie niemowlaka niejednokrotnie spędza sen z oczu matki i ojca. To, jak maluch poradzi sobie z tą czynnością w dużej mierze zależy od jego osobowości i temperamentu, ale także nawyków i przyzwyczajeń wprowadzanych przy rozszerzaniu diety dziecka. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Znajdziesz w nim produkty, które ułatwią Ci proces karmienia oraz rozszerzania diety Twojego dziecka.

Karmienie dziecka - butelki i smoczki do butelek

W początkowych cyklach karmienia niemowlaka postawimy przede wszystkim na niezbędne akcesoria do karmienia dla niemowląt takie jak: butelki do karmienia, woreczki i pojemniki do przechowywania pokarmu czy odpowiednio dopasowane smoczki do butelek. Smoczki dobiera się zgodnie z wiekiem dziecka: dla noworodka – smoczek 0+ , dla dzieci od 3 miesiąca życia - smoczek z wolnym przepływem, dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia - 6m+, czy smoczek z szybkim przepływem powyżej 12 miesięca życia.
Warto także zaopatrzyć się w gadżety, które ułatwią nam chociażby nocne karmienie. Do tej grupy akcesoriów zaliczyć można różnego rodzaju podgrzewacze do butelek, termosy. A do utrzymania czystości poszczególnych elementów, warto wyposażyć się w sterylizator parowy do butelek, szczotki do czyszczenia butelek, specjalne płyny do mycia butelek czy suszarki.

Niezbędne akcesoria na sprawne rozszerzanie diety

Z biegiem czasu, gdy dziecko rośnie zmienia się zapotrzebowanie na akcesoria do karmienia dla dziecka. Tutaj w ruch pójdą różnego rodzaju talerzyki dziecięce, miseczki, sztućce, miseczki z przyssawką no i oczywiście praktyczne śliniaczki do utrzymania czystości. Te podstawowe akcesoria do karmienia dzieci są bardzo przydatne w rozszerzaniu diety dziecka. W literaturze można znaleźć różne podejścia do karmienia dzieci jak np. modna obecnie metoda BLW (ang. Baby Led Weaning ). Podczas karmienia dziecka, ale także do użytku w ciągu dnia, niezbędne będą wszelkiego rodzaju kubki dla dziecka, bidony z rurką czy kubki 360 stopni. Dziecko powinno mieć stale w zasięgu ręki dostęp do wody aby mogło się napić. Dziecko poznaje świat również przez smak nowych posiłków, dlatego chętnie skorzysta z wyciskanych tubek z owocami czy siateczek do ssania. W naszej ofercie możecie znaleźć akcesoria do karmienia dzieci i niemowląt czołowych światowych marek jak np. Canpol Babies, Lovi, B.BOX, Dr Brown, Avent, Bibs oraz wiele innych. Są to produkty bezpieczne dla maluchów, tworzone z wysokiej jakości materiałów.