Fotelik samochodowy 4Baby Roto-Fix I-Size 40-150 cm R129 obrotowy 360° Black

  Fotelik samochodowy 4Baby Roto-Fix I-Size 40-150 cm R129 obrotowy 360° Black

  513,33 zł
  24-72h
  Ilość
    Dostępny

  help_outlineZapytaj o produkt
  Fotelik samochodowy 4Baby Roto-Fix I-Size 40-150 cm R129 obrotowy 360° Black

  Fotelik samochodowy 4Baby Roto-Fix I-Size 40-150 cm R129 obrotowy 360° Black

  Akceptuję zasady polityki prywatności  

  Bezpieczny fotelik samochodowy, obrotowy Roto-Fix marki 4Baby I-Size R129 - 40-105 cm

  Fotelik Roto-fix i-Size to obrotowy model spełniający wymagania surowej normy R129, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dla dzieci o wzroście od 40 do 150 cm. Model Roto-fix posiada wbudowaną bazę obrotową 360°, wyposażoną w system Isofix oraz pas Top Tether, co sprawia, że jego montaż oraz użytkowanie są proste i szybkie.

  Fotelik Roto-fix można montować tyłem do kierunku jazdy (RWF) aż do osiągnięcia przez dziecko wzrostu 105 cm (około 4 lat). Dla komfortu małego pasażera, fotelik oferuje 5-stopniową regulację siedziska w zakresie od 132 do 145°. Natomiast podróżowanie przodem do kierunku jazdy jest możliwe dla dzieci o wzroście od 76 do 150 cm, przy regulacji siedziska w zakresie od 108° do 121°.

  Fotelik Roto-fix I-Size od 40 -150 cm czyli od 0-36 kg obrotowy
  Foteliki samochodowe R-129 I-Size 4Baby

  Najnowsza norma R129 i I-Size

  Homologacja ECE R129 (i-Size) stanowi najnowsze standardy bezpieczeństwa dla fotelików samochodowych i zastępuje starszą normę ECE R44/04.

  Celem normy i-Size jest zmniejszenie ryzyka urazów głowy i szyi, które są najbardziej narażone podczas wypadków, poprawienie ochrony w przypadku zderzeń bocznych oraz ujednolicenie sposobu instalacji fotelika w pojeździe.

  Foteliki spełniające normę i-Size charakteryzują się znacznie lepszymi wynikami w testach zderzeniowych. Dodatkowo, nieaktualny już parametr wyboru fotelika na podstawie masy ciała dziecka został zastąpiony przez bardziej adekwatny parametr wzrostu dziecka.

  Foteliki samochodowe R-129 I-Size 4Baby

  SYSTEM MOCOWANIA ISOFIX

  Model 4Baby ROTO-FIX został wyposażony w system ISOFIX, uznawany za najbezpieczniejszy sposób mocowania fotelika samochodowego. System ten składa się z wysuwanego panelu z zaczepami, który instaluje się do metalowej ramy umieszczonej między siedziskiem a oparciem kanapy. Rama ta jest bezpośrednio przytwierdzona do najbardziej stabilnych części nadwozia pojazdu.

  Foteliki samochodowe R-129 I-Size 4Baby

  PAS TOP TETHER

  Top Tether to dodatkowy element systemu bezpieczeństwa, który zazwyczaj współpracuje z systemem mocowania ISOFIX. Jest to długi pas z karabińczykiem na końcu, umieszczony w tylnej części fotelika, który mocuje się do specjalnie oznaczonego metalowego uchwytu w pojeździe (najczęściej znajdującego się w bagażniku).

  Pas Top Tether ogranicza przemieszczenie i nachylenie fotelika podczas czołowych zderzeń, co zwiększa jego stabilność, gdy jest zamocowany na zaczepach ISOFIX.

  Foteliki samochodowe R-129 I-Size 4Baby

  POZYCJA RWF DLA DZIECI O WZROŚCIE 40-105 CM

  Z licznych testów bezpieczeństwa wynika, że najbezpieczniejszą metodą przewożenia małych dzieci (w zakresie wzrostu 0-105 cm) jest umieszczenie ich w foteliku ustawionym RWF (tyłem do kierunku jazdy).

  W sytuacji zderzenia, ciało dziecka jest bezpiecznie wciśnięte w siedzenie fotelika, co znacząco redukuje siły działające na jego głowę i szyję. Taka konfiguracja fotelika może zwiększyć bezpieczeństwo podróży nawet pięciokrotnie.

  Foteliki samochodowe R-129 I-Size 4Baby

  POZYCJA KLASYCZNA - 76-150 CM WZROSTU

  Gdy nasze dziecko osiągnie wzrost 76 cm, możemy przestawić fotelik w klasyczną pozycję siedzącą - przodem do kierunku jazdy.

  Mimo to, zaleca się, aby dziecko było przewożone w pozycji RWF (tyłem do kierunku jazdy) do osiągnięcia wzrostu 105 cm. Model ROTO-FIX jest jednym z pierwszych, który umożliwia bezpieczne użytkowanie tej pozycji do wyżej wymienionego wzrostu, będąc specjalnie do tego przystosowanym.

  ROTO-FIX oferuje szereg regulacji, które umożliwiają dostosowanie fotelika do bieżących potrzeb Twojego dziecka.

  Oto dostępne opcje:

  • 5-stopniowa regulacja kąta nachylenia siedziska w zakresie od 132 do 145°, dedykowana dla pozycji RWF (tyłem do kierunku jazdy),
  • 5-stopniowa regulacja kąta nachylenia siedziska w zakresie od 108 do 121° dla pozycji przodem do kierunku jazdy,
  • 15-stopniowa regulacja zagłówka, która pozwala na idealne dostosowanie do wzrostu dziecka, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.
  Foteliki samochodowe R-129 I-Size 4Baby

  Bezpieczeństwo w podróży

  Fotelik jest także wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo malucha. Pasy te posiadają miękkie, oddychające nakładki na ramiona oraz pas krokowy, co zapewnia komfort nawet podczas dłuższych podróży.

  Nowa edycja fotelika ROTO-FIX została wyposażona w wzmocnione zabezpieczenia boczne, wykonane z energochłonnego tworzywa, które zwiększa bezpieczeństwo podczas podróży. Te zabezpieczenia rozszerzają ochronę i stabilizują pozycję ciała oraz główki dziecka w każdym z ustawień fotelika.

  Specyfikacja:

  • Szerokość siedziska: 35 cm
  • Głębokość siedziska: 28 cm
  • Wysokość oparcia: 50-58 cm
  • Szerokość podstawy fotelika: 43 cm
  • Głębokość podstawy: 48 cm
  • Wysokość fotelika: 58-70 cm
  • Waga fotelika: 13,4 kg
  Fotelik Roto-fix I-Size od 40 -150 cm czyli od 0-36 kg obrotowy

  Szczegóły produktu

  5 Przedmioty

  Opis

  Metoda montażu
  Isofix i pas kotwiący
  Uprząż pasów
  5-cio punktowe
  Kierunek montażu
  Tyłem i/lub przodem do kierunku jazdy
  Kategoria wagowa
  0-36 kg
  Regulacja pochylenia oparcia
  Tak
  Regulacja zagłówka
  Tak
  Zgodność z normą I-Size
  Tak
  Kolor dominujący
  Czerń
  Dodatkowa ochrona boczna
  Tak
  Kategoria I-Size
  40-150 cm

  Specyficzne kody

  EAN13
  5901691959095